Przejdź do głównej zawartości

Jak oświetlić kuchnie?

oswietlenie w kuchni
Chyba każda osoba, która spędza czas w kuchni wie jak ważne jest jej prawidłowe oświetlenie. To miejsce gdzie domownicy spędzają bardzo dużo czasu. Lampy powinny być gustownym dodatkiem aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną, zwiększając komfort pracy oraz bezpieczeństwo w trakcie przygotowywania posiłków.

Oświetlenie kuchni to bardzo duże wyzwanie. Poniżej przedstawię podstawowe zasady oraz wskazówki, które warto wziąć pod uwagę aranżując przestrzeń w kuchni.


  • Blat w kuchni - decydując się na oświetlenie blatu w kuchni należy pamiętać, że to właśnie nad nim ma być usytuowane najlepsze oświetlenie. Co znaczy najlepsze? W tym wypadku: punktowe, mocne i o ciepłej barwie. Najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie podszafkowe - bez tego typu oświetlenia nie wyobrażam sobie pracy w kuchni. Oczywiście tutaj podstawą do zamontowania tego typu oświetlenia jest konieczność posiadania w kuchni szafek wiszących. Taśmy ledowe zamontowane do spodu szafek wprowadzą do kuchni nastrój, a przy tym doskonale oświetlą strefę roboczą.

  •  Światło centralne - w kuchni oświetlenie centralne może spełniać tylko funkcję dekoracyjną, na pewno nie będzie miało wpływu na komfort pracy.

  • Oświetlenie wewnątrz szafek - podobnie jak w sytuacji światła centralnego, oświetlenie to spełni tylko funkcję dekoracyjną. Taki rodzaj światła nie pełni żadnej funkcji 

  •  Oświetlenie wyspy kuchennej - wyspa w kuchni to chyba mój ulubiony element w kuchni. Decydując się na wyspę należy pamiętać, że warto dodać punkty światła w miejscu, w którym będzie ustawiona. Bez znaczenia, czy będzie spełniać funkcję robocze czy np. miejsca do zjedzenia posiłku. 

  • Oświetlenie strefy jadalnej - ten obszar w kuchni najlepiej oświetlić lampami wiszącymi. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby lampy nie przeszkadzały domownikom w trakcie wstawania do stołu lub siadania. Ich długość w tym wypadku ma bardzo duże znaczenie.

Mam nadzieję, że wskazówki, które znajdziecie na moim blogu - pomogą wam. Kuchnia to serce każdego mieszkania, należy zagospodarować je w ten sposób, aby każdy czuł się w niej komfortowo.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Remont

W każdym przypadku remontowanie swojego mieszkania nie jest takie łatwe jak się każdemu wydaję. W końcu na to, trzeba wyłożyć odpowiednie środki, wszystko odpowiednio zaplanować tak aby nie trzeba było nic poprawiać. Wiadomo, przecież że są to wielkie koszty, jeśli coś będzie źle dograne, a stanowczo będziemy chcieli to zmienić.

Miejsce do nauki...

Każdy kto posiada swój pokój, biuro, czy miejsce w którym odrabia lekcję, uczy się, pracuję musi spełniać jakieś wymogi, aby pracowało się lepiej, oraz bez obaw ze względu na wzrok itp. Bardzo ważne w każdym pomieszczeniu są okna, ponieważ to one zapewniają nam odpowiednie nakłady oświetlenia itp. Bardzo ważne, aby były one ustawione w odpowiednim miejscu, oraz w odpowiednim koncie, tak aby dawały odpowiednią ilość światła. Wiadome, również jak uciążliwe mogą być promienie słoneczne, które przeszkadzają nam w nauce świecąc po biurku, czy też w pracy.